Sunday, July 29, 2007

Portugal


Portugal on super puhkuseriik. Leidsime uue suurepärase sõbra veiniriiulisse. Casal Garcia nimelise vino verde. Portugallased toodavad nii valget kui punast vino verdet, mis sisuliselt on toores vein, ehk siis vein väikese mulliga. Kõnealune Casal Garcia on 10,5% alkoholisisaldusega taevalikult mahe suvine jook.

Aga tõelise elamuse tegi Portugalist siiski kala. Kala ja mereannid, mis on lihtsalt õli, meresoola, pipra ja paiguti küüslauguga grillitud ja on imemahlased, lõhnavad värske ookeani järgi ja iga suutäis ütleb selgelt "Paar tundi tagasi lõin ma alles ookeanis lupsu." Heaven. Restoranide ukse ees tahvlil on iga päev kirjas, mis on nende tänane "Catch of the day".

Erilisteks lemmikuteks said grillitud sardiinid (kuigi ma pean tõdema, et Lonely Planetit lugedes, ei jätnud lood sardiinidest mulle just eriti sügavat muljet, aga nüüd, tagasi Eestis oleme isegi mõelnud kodumaiste räimedega järgi proovida); grillitud mõõkkala ja muidugi hiidkrevetid. Kala serveeritakse võis veeretatud keedukartulite ja värske salatiga. Finger-licking good!

No comments: