Sunday, October 7, 2007

Sügiseselt seentega / Seasonal cooking - mushrooms


Üritasime täna seenel käia, kuna siinkandis kohti ei tea, siis saime üsna vähe seeni ja täiesti suvalise valiku - pilvikuid, puravikke ja umbes 5 ihaldusväärset kuuseriisikat. Kuuseriisikaid ostsime turult juurde ja tegime neist hoopis midagi muud, aga pilvikud ja puravikud leidsid tee lehetaignale. Imelihtne ja ilusalt sügisene snäkk.

We went mushroompicking today, weren`t all that successful, as we don`t know the right places around here. We did come back with a small assortment of wild mushrooms and I used them for these little tartes. Such a nice and seasonal snack.

Pilvikud ja puravikud lehetaignal / Wild mushrooms on puff pastry
Pilvikuid ja puravikke / wild mushrooms
~5 päikesekuivatatud tomatit / ~5 sun dried tomatoes in oil
peenikeseks hakitud mugulsibulat / chopped onion
võid / butter
tüümiani / thyme
laastudena Parmesani / shaved Parmesan
soola / salt


Pilvikud keetsin tüümianiga ja siis praadisin koos puravikkude ja sibulaga ja lisasin hakitud päikesekuivatatud tomatid. Lehetaigna lõikasin ruutudeks ja eelküpsetasin ruttu ~200 kraadi juures. Siis panin seenesegu lehetaigna ruutudele, laastutasin peale Parmesani ja lükkasin veel hetkeks ahju.

I boiled the russula mushrooms with thyme for approximately 10 minutes and then fried them and the penny buns (love this name) and onion in butter. Added the chopped sun-dried tomatoes in the end. I used ready-made puffastry that I pre-baked at ~200 degrees quickly. I then spread the mushroom mixture on top of each puff-pastry square and added some Parmesan shavings and sent them back in the oven for a couple of minutes.

No comments: