Tuesday, October 16, 2007

Smoothe operator


Raske päev? Halb tuju? Sitt ilm? Kui vastasid kõikidele küsimustele "Jah!", siis oled ilmselt Eestis. Aga mul on ravim, ise mõtlesin välja ja timmisin paari katsetusega parajaks. Selliseks mis on nii kuldne, et teeb ilma helgemaks, lõhnab nii meelitavalt, et viib päevasaasta kaugemale ja on nii pehme, et mahendab iga kurja inimese meeleolu.

Bad day? Bad mood? Bad weather? If you answered "Yes," to all of the above, it´s likely you`re in Estonia. But I have a cure, something I came up with myself and have developed until it is just right. Something so bright it makes the sun come out, so fragrant it takes the bad day miles away and so smoothe it will lighten every mood.

Kreemjas kõrvitsasupp vähisabadega / Creamy pumpkin soup with crayfish

kõrvitsat / some pumpkin
1 maguskartul / 1 sweetpotato
1 suur porgand / 1 big carrot
4 küünt küüslauku / 4 cloves of garlic
2 nelki / 2 cloves
natuke muskaatpähklit / a little bit of nutmeg
köömneid / cumin
soola / salt
creme fraiche
serveerimiseks vähisabasid / serve with crayfish (in salt water)

Rösti küüslauguküüned kõrgel kuumusel ahjus kuni nad on pealt pruunid ja seest pehmed. Koori ja haki maguskartul, porgand ja kõrvits ning keeda soola, nelgi, muskaatpähkli ja köömnetega. Lisa röstitud küüslauk. Lase jahtuda, blenderda ühtlaseks. Lisa creme fraiche ja serveeri vähisabadega.

Roast garlic in the oven until it is golden-brown on the outside and soft on the inside. Peel and chop sweetpotato, carrot and pumpkin and boil with salt, cumin, clove and nutmeg. Let it cool, blend in batches until smooth. Add creme fraiche and serve with crayfish.

2 comments:

Mansi Desai said...

Swwet Potato..wow I haven't had it in ages!! you brought back some fond memories:) I'm hosting AFAM-Peach event onmy blog this month, so pls see if you can participate! check my blog for details(logo on the right)

Anonymous said...

vaja kontrollida:)